Mimaride İlham Veren Trendler

Yapıları inşa eden mimarlar, yapıların anlam kazanmasını sağlıyor, hikâye oluşturuyorlar. Özellikle yeni nesil mimaride iç tasarımlarda yapılan dokunuşlar, hayranlık uyandırıcı zarafet ve fonksiyonellikle buluşuyor. Mimari tasarım örnekleri önce göze sonra işlevselliğe hitap ediyor, çok yönlü bir bakış açısı kazandırıyor. Zaman hızla geçerken yapıların, iç tasarımların zamana direnebilmesinin altında derinlemesine bir proje tasarımı yatıyor. Yenilikçi ve farklı bakış açısı zamansız projelerin gelişmesine katkı sağlıyor. Kurumsal yapılarda marka – kurumsal kimlik kapsamında oluşturulan iç tasarım dekorasyon ve yapı mimarisi odağında ilerliyor. Ofis dendiğinde akıllara eskiden standart, sıkıcı bir görüntü gelirken şimdilerde modern, kurumsal, özgün, çarpıcı ofis dekorasyonu örnekleri geliyor. Mimaride ilham veren trendler, ofisleri ele alıyor. İşte trendler;

İç mimaride konfor ön planda

Modern çağda en iyi mimarlık ofisleri konforun odak noktası olduğunu belirtiyor. Ofislerde yöneticiden personele, ofisi ziyarete gelen konuklara kadar herkesin konforlu bir alanda vakit geçirilmesi isteniyor. Kurumsal yapılar artık soğuk, sert, iş odaklı alanlar değil. Kurumsal yapılar modern çağda herkesin rahat, mutlu, huzurlu dolayısıyla verimli olduğu yerlere dönüştü. Kurumsal kimliğe uygun çalışma mimarlık firmaları tarafından oluşturulurken konfor dikkate alınıyor. Oyun alanları, dinlenme alanları, kafe bölümü, teras, bahçe gibi her alanda modern tasarımlar tercih ediliyor, rahat olması sağlanıyor.

Teknolojiye uyumlu iç mekanlar

Teknolojinin ulaşmadığı yer kalmadı. Mimarlık şirketleri geliştirdikleri hemen her projenin teknolojiyle uyumlu olmasına özen gösteriyor, iç mekân tasarımlarında gelişmiş bir altyapı kullanıyor. Modern, özgün, şık her tasarım hem konforlu hem teknolojiyle uyumlu olabiliyor. Yeni nesil mimarlık anlayışında teknoloji iş yaşamı için vazgeçilmez bir unsur olarak kabul görüyor, çözüm üretiliyor.

Özgün, farklı ve yenilikçi tasarımlar

Ofis iç mimari örnekleri eskiden fazlasıyla geleneksel ve tanıdık tasarlanıyordu. Günümüzde modern mimari tasarım beklentisi bulunuyor. Ofis tasarımı yapısal ve dekorasyon anlamında özgün, farklı yenilikçi olsun isteniyor. Renkler, mobilyaların çizgileri, ofisin iç yapısı tümden ele alınıyor daha özgün ve ilham verici şekillerde yorumlanıyor.

Doğal ve şık görünüm tercih sebebi

Modern ve çarpıcı mimari tasarım demek alışılmışın dışında çılgın bir iç tasarım anlamına gelmiyor. Mimarlar, ofis tasarım örnekleri için doğallığı vurguluyor. Sade bir tasarım zamansız görünüm kazandırmada istenileni çoğunlukla veriyor, şık ve modern gösteriyor. Elbette sade tasarım doğru malzeme ve doğru tasarımla birleştiğinde kıymetleniyor.

Ofis tasarımı ile ilgili çok yönlü ve zengin bir bakış açısıyla hareket eden Office Wa ekibi, Türkiye’nin en iyi mimarlık şirketleri arasında yer alıyor, dünya standartlarında tasarımlara imza atıyor. Ofis dekorasyon ve tasarım projeleriniz için bizimle iletişime geçebilir, bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts